Zendamateurgebeuren: Difference between revisions

From NURDspace
Jump to navigation Jump to search
mNo edit summary
mNo edit summary
 
(2 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 1: Line 1:
{{Project
|Participants=Folkert
|Picture=Ham.jpeg
|Name=HAM
|Status=Active
|Tool=No
|Location=Space
|Participants=Folkert
}}
Misschien is 't leuk om een callsign voor nurdspace te hebben. En/of een vergunning om een bbs/baken/etc neer te kwakken.
Misschien is 't leuk om een callsign voor nurdspace te hebben. En/of een vergunning om een bbs/baken/etc neer te kwakken.


Line 8: Line 18:
* https://www.rdi.nl/onderwerpen/experimenteervergunning
* https://www.rdi.nl/onderwerpen/experimenteervergunning


== 27 MHz / 11 meter ==


[[Folkert]]
We hebben een https://www.cbradio.nl/premier/premier_2000.htm bak. Die heeft helaas maar 9 kanalen. Dat is jammer want er zijn er 40 legaal in .nl. [[Folkert]] gaat eens kijken of-ie niet nog een danita 640 heeft liggen. We willen namelijk heus echt packet gaan doen. BBSje draaien enzo. En ook andere dingen, maar dat kan parallel.

Latest revision as of 22:45, 2 April 2025

HAM
Ham.jpeg
Participants
Skills
Status Active
Niche
Purpose
Tool No
Location Space
Cost
Tool category

HAM

Ham.jpeg {{#if:No | [[Tool Owner::{{{ProjectParticipants}}} | }} {{#if:No | [[Tool Cost::{{{Cost}}} | }}


Misschien is 't leuk om een callsign voor nurdspace te hebben. En/of een vergunning om een bbs/baken/etc neer te kwakken.

Op 27 MHz hebben we geen vergunning nodig voor een BBS, dat zet je gewoon aan en als je beneden de 4 of 5 watt ofzoiets blijft dan all good. Folkert heeft een bak en een modem-constructie (usb-wifi-dongle met wat weerstandjes aan elkaar geharkt die dan tegen "direwolf" praat). Alleen een antenne ontbreekt.

De geruchten gaat dat op dit moment (maart 2025, zie zendamateur.com) packet radio weer een beetje aantrekt op de 70 cm. Misschien leuk daar wat mee te doen? Daar is dan wel een vergunning voor nodig.

27 MHz / 11 meter

We hebben een https://www.cbradio.nl/premier/premier_2000.htm bak. Die heeft helaas maar 9 kanalen. Dat is jammer want er zijn er 40 legaal in .nl. Folkert gaat eens kijken of-ie niet nog een danita 640 heeft liggen. We willen namelijk heus echt packet gaan doen. BBSje draaien enzo. En ook andere dingen, maar dat kan parallel.